• Penzion KLASA

  • Penzion KLASA

  • Rekreace na Slezské Hartě

  • Rekreace na Slezské Hartě

Vyhlídkové plavby

Vyhlídkové plavbySlezská Harta nabízí v letní sezóně plavby po přehradě. Přístav je vzdálený od penzionu Klasa 800 metrů. Na výběr je z několika motorových lodí i plachetnic. Loď Santa Maria se zkušeným kapitánem Vás proveze po celé vodní nádrži, zavede na zajímavá místa, ukáže malebné zátoky, dozvíte se o historii nádrže a o okolních obcích, kterých se výstavba vodního díla dotkla. Loď vyplouvá přednostně z přístaviště v Leskovci nad Moravicí. Loď jezdí každou celou hodinu od 9h do 16h (poslední plavba).

Turistika

TuristikaObec Leskovec nad Moravicí se nachází na severovýchodním břehu vodní nádrže Slezská Harta, přehradnímu jezeru musela ustoupit polovina obce. Koupací oblast leží v příjemném prostředí na jižním okraji obce. Pláž je travnatá s pozvolným vstupem do vody. K dispozici je dětský park, občerstvení, záchody. Okolí je vhodné zejména pro pěší výlety a cykloturistiku.
Okolí Slezské Harty Vám nabízí naučnou stezku, která Vás provede po vulkánech, lávových proudech a místech, která souvisí s vulkanickou činností. Stezka Vás seznámí s vulkanickou činností, která v lokalitě vrcholila na počátku čtvrtohor. Zjistíte, jak vznikaly vulkány, kolik se vylilo lávových proudů. Budete mít možnost pozorovat útvary formující současný vulkanický ráz zdejší krajiny. Na naučné stezce po vulkanitech je 15 informačních tabulí s prostorovou grafikou propojenou s texty a fotografiemi. Celková délka je 25 km. Mezi stezkami, které se nacházejí po obou stranách přehrady, se můžete přepravovat i vlastními loďkami nebo lodí Santa Maria.

Cyklistické výlety

Cyklistické výletyRozlohou devátá největší vodní nádrž České republiky je prý nejhezčí přehradou v Česku. Nemálo rekreantů si sem vozí kola a hodit se vám tedy může několik tipů na výlet okolo Slezské Harty. Ocitnete se v malebném kraji dávno vyhaslých sopek s okouzlujícími pohledy na město Bruntál a hřebeny Jesenických hor (Uhlířský vrch). Poznáte poutní místa (Roudný) v okolí Slezské Harty, která je rájem milovníků vodních aktivit. Budete obdivovat jedinečnost přírody - Rázovské tufity a vápennou pec, která byla v minulosti důležitou součástí zdejšího kraje. Jednou z možností je 50km dlouhý cyklo okruh kolem Slezské Harty se startem i cílem v Bruntálu.

Rybolov

RybolovPřehrada Slezská Harta nabízí ideální podmínky pro rybáře (možnost celoročního rybolovu - rybářský mimopstruhový revír). Ačkoliv jde o mladý rybářský revír, uloveno již bylo v této přehradě mnoho trofejních ryb, převážně dravců jako štika a candát. O vydání "hostovských povolenek" je možné požádat v Rybářském domě ČRS v Roudně.

Wellness centrum

Wellness centrumV Bruntále vzdáleném jen 14km se nachází rekonstruované Wellness centrum (ulice Dukelská 3) vybavené všemi moderními vodními a s tím souvisejícími aktivitami sloužícími rekreaci, relaxaci i sportovnímu vyžití. Areál nabízí 25-metrový krytý bazén s šesti plaveckými drahami, relaxační bazén s dvěma kruhovými vířivými bazény a masážní lavicí a blowery, dětský výukový bazén. Nechybí také tobogán, venkovní kruhový bazén s permanentním pohybem vody (divoká řeka) a vyhřívanou vodou okolo 30°C, moderní vybavení převlékacích šaten a sprch a aromatické sauny, restaurace (i "mokrá" u bazénů), fitness studio, sportovní obchod atd.

Zimní aktivity

Zimní aktivityJeseníky nabízejí širou škálu zimního vyžití. V okolí se nachází mnoho terénů pro běžecké lyžování. Nově je v provozu zrekonstruovaný vlek s denním i nočním lyžováním přímo nad Bruntálem na Uhlířském vrchu. V lokalitě poblíž lesní školky je pro motorizované návštěvníky připravena odstavná plocha. Necelých 10km od Bruntálu směrem na Vrbno pod Pradědem si můžete zalyžovat na Annabergu v Andělské Hoře. Oblíbeným a hojně navštěvovaným lyžařským střediskem nedaleko Bruntálu je Malá Morávka - Karlov pod Pradědem (700-940 m.n.m.). Na své si zde přijdou především méně nároční lyžaři a rodiny s dětmi a také vyznavači běžek. Nachází se zde 20 vleků a 23km upravených běžeckých tras. Lyžařská škola Sherpa nabízí výuku jak dětí, tak i dospělých. SKI areál Kopřivná vám kromě běžného lyžování a lyžařské školy nabízí také snowpark. Malokteré lyžařské středisko může nabídnout to co Karlova Studánka. Po celodenním sportování na vleku přímo v obci si mohou lyžaři dopřát relaxační lázeňské procedury. Pro náročnější lyžaře je určeno lyžování pod nejvyšší horou Moravy Pradědem. Do lyžařského centra Jeseníků Ovčárny (1000-1450 m.n.m.) se dostanete kyvadlovou dopravou ze záchytného parkoviště Hvězda. Zalyžovat si můžete na šesti vlecích o celkové délce 3,4km.

Penzion Klasa

Penzion KLASA leží na břehu přehrady Slezská Harta. Kromě samotného ubytování si můžete prohlédnou přehradu na lodi, navštívit nejvyšší sopku Nízkého Jeseníku nebo také zajet na blízký zámek v Bruntále.

Ubytování

Ubytování je pro vás připraveno ve třech apartmánech pro 2 až tři osoby a v samostatných pokojích pro 3 až 5 osob. Samozřejmostí je společenská místnost s posezením pro 20 osob s vybavenou kuchyní, barem, lednicí a také internetovým WiFi pokrytím.

Aktivity

Na blízké Slezské hartě můžete využít vyhlídkové plavby, půjčovnu lodí a šlapadel, rybaření, ale také cyklovýlety po krásné místní přírodě. Velký zážitek také nabízí vyhaslé vulkány s množstvím lávových proudů.

Napište nám

Děkujeme za váš zájem o Penzion KLASA. Na základě vašich podnětů se snažíme neustále vylepšovat kvalitu a možnosti ubytování. Dejte nám prosím vědět, co se vám líbí a co ještě schází k vaší plné spokojenosti.