• Penzion KLASA

  • Penzion KLASA

  • Rekreace na Slezské Hartě

  • Rekreace na Slezské Hartě

Slezská Harta

Slezská HartaVítejte na našich stránkách PENZIONU KLASA, který nabízí ubytování na břehu přehrady Slezská Harta v obci Leskovec nad Moravicí. Okolí penzionu nabízí řadu možností, jak aktivně strávit letní i zimní turistickou sezónu.

Rozlohou devátá největší vodní nádrž České republiky Slezská Harta je nejmladší přehrada nacházející se v Nízkém Jeseníku, jihovýchodně od Bruntálu. Výstavba údolní nádrže na Moravici u obce Slezská Harta byla realizována na základě úvah o nutnosti posílení níže ležícího vodárenského zdroje Kružberk. Poblíž nádrže se nachází 780 metrů vysoký kopec Velký Roudný, největší a nejzachovalejší stratovulkán v České republice. Součástí vodního díla je malá vodní elektrárna. Přehrada je využívána pro výrobu energie, jako havarijní povodňová ochrana, zdroj užitkové vody pro Ostravsko, pro chov ryb, sportovní rybolov, i k rekreaci. Pro zvýšení turistického vyžití na Slezské Hartě jsou určeny také vyhlídkové plavby po přehradě. Přístav je vzdálený od penzionu Klasa 800 metrů. Pokud máte zájem se dovědět něco o vulkánech, okolí Slezské Harty Vám nabízí naučnou stezku.

Bruntál

BruntálBruntál, vzdálený od našeho PENZIONU KLASA jen 14km, je sedmnáctitisícové okresní město. Rozkládá se po obou stranách historické zemské hranice Moravy a Slezska a má poměrně zajímavou historii. Jedná se totiž z hlediska institucionálního o pravděpodobně nejstarší město na území České republiky. V Bruntále stojí za vidění nejen historické náměstí, ale i místní zámek, ve kterém sídlí regionální muzeum, přilehlý zámecký park s krásnými sochami a nebo raně gotický trojlodní kostel Nanebevzetí Panny Marie. Nachází se zde také rekonstruované Wellness centrum Bruntál.

Penzion Klasa

Penzion KLASA leží na břehu přehrady Slezská Harta. Kromě samotného ubytování si můžete prohlédnou přehradu na lodi, navštívit nejvyšší sopku Nízkého Jeseníku nebo také zajet na blízký zámek v Bruntále.

Ubytování

Ubytování je pro vás připraveno ve třech apartmánech pro 2 až tři osoby a v samostatných pokojích pro 3 až 5 osob. Samozřejmostí je společenská místnost s posezením pro 20 osob s vybavenou kuchyní, barem, lednicí a také internetovým WiFi pokrytím.

Aktivity

Na blízké Slezské hartě můžete využít vyhlídkové plavby, půjčovnu lodí a šlapadel, rybaření, ale také cyklovýlety po krásné místní přírodě. Velký zážitek také nabízí vyhaslé vulkány s množstvím lávových proudů.

Napište nám

Děkujeme za váš zájem o Penzion KLASA. Na základě vašich podnětů se snažíme neustále vylepšovat kvalitu a možnosti ubytování. Dejte nám prosím vědět, co se vám líbí a co ještě schází k vaší plné spokojenosti.